Festiwal Rodzin Biznesowych

CZY WIESZ, ŻE…

W ubiegłym roku zrealizowaliśmy jubileuszowy X Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych. Przez lata spotykaliśmy się z właścicielami i sukcesorami polskich firm rodzinnych, by rozmawiać na temat zmiany pokoleniowej, strategii, internacjonalizacji, profesjonalizacji biznesu.

Spotkania te oraz nasza codzienna praca z Rodzinami Biznesowymi pokazały nam, że BIZNES nie wystarcza. Firmy rodzinne wyróżnia wszystko. Nie są to zwykłe firmy prywatne, nie są to korporacje. Nie są to zwykli przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie realizujący cele, projekty czy wskaźniki. Firmy rodzinne to wehikuły czasu, które nauczyły się podróżować pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Co więcej, ze względu na polski kontekst historyczny, zdolność do czerpania z mądrości przodków-pionierów-założycieli wykluwa się na naszych oczach. To jeden z najdonioślejszych momentów w polskiej historii biznesu! Uczymy się, jak transferować wiedzę, władzę, własność w oparciu o wspólne wartości i wizję z pokolenia na pokolenie.

Dziedziczymy sukcesy i porażki, marzenia i plany, życiowe lekcje i traumy, które w każdej swojej odsłonie są najprawdziwszymi skarbami, jeżeli TRWAMY jako biznesy, jeżeli potrafimy wprowadzić do naszej RODZINY harmonię, jeżeli potrafimy działać razem, w imię większego DOBRA.

Dlatego, tym razem do międzygeneracyjnego spotkania zapraszamy całe rodziny biznesowe, które w otoczeniu natury i życzliwej społeczności Family Business pragną rozwijać się i odkrywać swoją prawdę, swoją moc, swoje korzenie. Bo czy jest coś piękniejszego niż pokolenia uczące się od siebie wzajemnie, wobec wyzwań XXI wieku, jak żyć inaczej? Czy jest lepszy sposób na pokazanie młodszym pokoleniom – sukcesorom, jak uczyć się, niż pozwolić im obserwować, jak nestorzy uczą się od nich?

Właśnie tej perspektywie dedykujemy nasz nowy Festiwal Rodzin Biznesowych.
Mądry wspólny czas, ważne pytania, prawdziwe historie i najdoskonalsze lekcje życia, które wybrzmią już nadchodzącej wiosny – w nowej, odkrywanej przez nas wspólnie formule, do której zapraszamy.

Mam nadzieję, że do zobaczenia…
dr Adrianna Lewandowska – Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego

RODZINA

 • Czy wiesz, jak zadbać o emocje każdego z członków rodziny w procesie sukcesji?
 • Czy wiesz, w jaki sposób rozmawiać o sytuacjach konfliktowych i trudnych?
 • Czy wiesz, jak dbać o dobrą komunikację w rodzinie?
 • Czy wiesz, jak zadbać o samego siebie – dla siebie samego, swojego współmałżonka, dzieci, i dla przyszłych pokoleń?

TRWANIE

 • Czy potrafisz zaprojektować struktury ładu rodziny dla dobrej przyszłości rodziny biznesowej i firmy rodzinnej?
 • Czy potrafisz opracować konstytucję rodziny biznesowej?
 • Czy uważasz, że fundacja rodzinna rozwiąże wszystkie problemy rodziny biznesowej?
 • Czy wiesz, jak opracować strategię rozwoju firmy – jak połączyć tradycję z innowacyjnością?

DOBRO

 • Czy wiesz, dlaczego każda strategia rozwoju powinna być strategią zrównoważonego rozwoju?
 • Czy znasz prawno-podatkowe aspekty ESG?
 • Majątek zobowiązuje! Czy wiesz, jak uczyć dobra w swoim otoczeniu?
 • Czym jest dla Ciebie sztuka – mecenat, inwestycja, a może jedno i drugie?

JAK ODPOWIEDZIAŁEŚ?

Czy w swoich odpowiedziach masz więcej „TAK” czy „NIE”? To, ze zastanawiasz się, kto poprowadzi kiedyś firmę, jest tylko jednym z najważniejszych pytań każdego właściciela firmy rodzinnej. Czy znasz 99 pozostałych? Po rejestracji otrzymasz 100 pytań, które musisz sobie zadać myśląc o SKUTECZNEJ FIRMIE i HARMONIJNEJ RODZINIE!

Zabierz ze sobą córkę / syna, mamę / tatę, żonę / męża, wnuki – do dobrych decyzji zapraszamy całe rodziny biznesowe!

Spotkajmy się w różnych regionach Polski – teraz masz do nas blizej! Wybierz jedno z miejsc i zapisz się!

NA FESTIWALU

 • Przemyślisz odpowiedzi na najważniejsze pytania każdego właściciela majątku związanego z biznesem rodzinnym
 • Ze spotkania wyjdziesz z listą konkretnych pytań, nad którymi powinieneś odpowiedzieć w swojej rodzinie i swoim biznesie, z rozwiązaniami do przemyślenia oraz z inspiracjami, jak robią to inni!
 • Spotkasz przedsiębiorców i rodziny takie, jak Twoja: przedyskutujesz z nimi, jak oni radzą sobie w podobnych do Twoich wyzwaniach
Chcesz poznać szczegóły wypełnij poniższy formularz lub zadzwoń do nas +48 732 777 135